Letenky do Austrálie – nezapomenutelný zážitek

Na světě existuje mnoho důvodů, proč byste si měli koupit letenky do Austrálie. Pro ty, kteří tam ještě nebyli, by to určitě byl skvělý zážitek plný dobrodružství, na které jednoduše nezapomenete.

letenky do austrálie
Poznej Austráli na vlastní kůži

Několik faktů na úvod

Austrálie je nejmenším kontinentem, zároveň šestou největší krajinou na světě (podle rozlohy). Žije zde asi 20 milionů obyvatel různých kultur. Co se přírodních podmínek týče, nejsou příliš vhodné. Střed kontinentu tvoří pusté pouště, kde se nedá žít. Právě kvůli tomu se většina lidí zdržuje na pobřeží, které lemují nádherné pláže a útesy. Počasí je zde diametrálně odlišné, než jak ho známe u nás v Evropě. Je to způsobeno tím, že se Austrálie nachází na jižní polokouli. To znamená, že když je v Evropě zima, v Austrálii je léto a obráceně. Proto si na tento fakt musíte dávat pozor při plánování cesty do Austrálie. K Austrálii patří rovněž ostrov Tasmánie, kde je o něco chladnější klima, protože leží blíže k Antarktidě. Jelikož se jedná bývalou britskou kolonii, úředním jazykem je zde angličtina. Ale platidlem není libra, nýbrž Australský dolar. Pokud se řekne Austrálie, téměř každý si vybaví klokany. Avšak klokani nejsou všechno. Austrálie je rovněž velice známá ovcemi, kterých zde žijí miliony. A díky tomu patří mezi největší producenty vlny na světě.

Austrálie – ráj surfařů

Pokud jste fanoušky surfingu nebo jiných vodních sportů, je pro vás Austrálie tím pravým místem. Je to totiž jedna z nejlepších surfařských destinací na světě. 37 000 km pobřeží nabízí skvělá místa pro surfování a jsme si jistí, že každý si vybere to svoje, kde se mu bude surfovat nejlépe. Nutno podotknout, že většina těch nejlepších míst se však nachází na severu krajiny.

letenk do austrálie
Surfujete? Pořiďte si letenky do Austrálie a podívejte se do země s rájem pro surfaře.

Velký korálový útes

Jedním ze sedmi divů světa, který vytvořila sama příroda, je Velký korálový útes. Svými krásami vás uchvátí více než 3000 samostatných útesů, korálových ostrůvků těch nejrůznějších barev. Velký korálový útes se nachází na severovýchodním pobřeží Austrálie a je dokonce viditelný i z vesmíru. Pokud se rádi potápíte, můžete zde vidět opravdu bujný podmořský život.

Ayerova skála – Uluru

Ayerova skála patří mezi nejpůsobivější památky Austrálie. Je to obrovská pískovcová skála, monolit, která se nachází v národním parku Uluru-Kata Tjita v samém srdci kontinentu. Velkou zajímavostí je to, že její barva se mění v závislosti na části dne i v závislosti na počasí. Pokud je pěkně, skála je ohnivě červená a naopak když prší, je šedá. Pokud nikam nespěcháte a máte čas, můžete si dokonce na tuto skálu i vylézt.

Austrálie je bohatá na přírodní krásy a nabízí mnoho možností na dobrodružství. Dopřejte si tedy skvělý zážitek a zabookujte si letenky do Austrálie už dnes.

Napsat komentář