Cestování
Turecko – dovolená, na kterou nezapomenete

Turecko – dovolená, na kterou nezapomenete

Dovolená Turecko

Turecko je skutečně krásná krajina, a proto patří k dovolenkovým destinacím, které se řadí mezi nejoblíbenější. Slováci milují Turecko pro jeho průzračné moře a nádherné pláže, které jsou známé široko daleko. To ale vůbec není všechno! Dovolená Turecko je nejen krásná, ale i cenově velmi výhodná. Zejména first minute a last minute Turecko jsou výhodné až tak, že můžete ušetřit opravdu nemalé peníze. Turecko je rozlehlá země s velmi bohatou historií, kterou doplňuje překrásná příroda, takže na své si přijde i ten nejnáročnější turista. Můžete zde odpočívat nebo navštívit kulturní památky, kterých je tu nesčetně. Určitě byste si neměli nechat ujít některý z mnoha bazarů a trhů – garantujeme vám, že to bude neopakovatelný zážitek s pravou tureckou atmosférou.

dovolenka turecko
Dovolená Turecko ve zkratce: historické památky …

Dovolená Turecko – co určitě musíte vidět

Dovolená Turecko – to jsou kořenité vůně, velkolepé chrámy a mešity, starověké památky, nebo bájné antická města. K nejvyhledávanějším dovolenkovým destinacím patří Turecká riviéra a její letoviska Antalya, Alanya, Kemer, Belek nebo Side. Na Turecké riviéře najdete desítky kilometrů kvalitních a čistých pláží s historickými městy. Velké oblíbenosti se těší i Egejská riviéra, kde máte hory přímo u moře. Nezapomeňte si prohlédnout města jako Efes, Milét, Smyrna nebo Pergamon. No, a dokud nenavštívíte legendární Tróju, ani neodcházejte! Zajímavé jsou i travertinové bazény Pamukkale. Krásný zážitek budete mít, i pokud navštívíte přenádherné Tyrkysové pobřeží, zejména pokud se rádi potápíte nebo byste si chtěli vyzkoušet paraglyding.

dovolenka turecko
… přenádherné pláže …

Dovolená Turecko v Istanbulu

Ocitnout se v Turecku a nenavštívit jeho metropoli Istanbul by bylo obrovským hříchem. S last minute Turecko si toto evropské velkoměsto určitě zamilujete. Istanbul je rarita – je to jediné město na světě, které se rozkládá na dvou kontinentech, takže se můžete převést mostem z Evropy do Asie a zpět. Pohled na Bospor, který rozděluje Istanbul na evropskou a orientální kulturu vám vyrazí dech. Dovolená Turecko v Istanbulu je ideální i na nákupy dárečků nebo pro poznávací výlety například do turecké mešity Hagia Sofia (Chrám Boží Moudrosti), Modré mešity nebo na největší náměstí v Istanbulu, Taksim. Najdete tam síť obchodů, restaurací, kaváren a mnoho dalšího. Dovolená Turecko v Istanbulu bude pro vás zaručeně nezapomenutelným zážitkem.

…procházky městem, nákupy, skvělé jídlo a káva.

Napsat komentář