Cestování
Hledáte neposkvrněný ráj? Jděte na Kapverdy!

Hledáte neposkvrněný ráj? Jděte na Kapverdy!

Na světě je hromada překrásných dovolenkových destinací, ale najít takovou, která zatím není poznamenána masovým turismem je už téměř zázrak. Asi všichni toužíme alespoň jednou v životě strávit svou dovolenou na panenských plážích, kde se nebudete muset tlačit s jinými lidmi. Vždyť o tom je přece dovolená. Jedno takové místo ještě známe – Kapverdy! Tyhle ostrovy si zamilujete pro dokonalé písečné pláže, čisté moře, fascinující podmořský svět, ale i pro neposkvrněnou přírodu, ve které vás čeká mnoho krásných míst. Toto poměrně neznámé tropické souostroví omývá teplý Atlantický oceán, proto tato exotická destinace rozhodně stojí za vaši pozornost.

Kapverdy
Kapverdy není destinace poznamenána masovým turismem.

Písek, slunce a božské ticho – i takové jsou Kapverdy!

Kapverdy jsou synonymem slunce a dokonalé pohody. Je to místo, kde přijdete hlavně odpočívat a vypnout z každodenního stresu, utáhnout se někde pod palmu do toho nejjemnějšího bílého písku a vychutnávat si božské ticho. Tohle tropické souostroví sestáva z 9 obydlených ostrovů, z nichž si můžete vybírat – Santiago, Fogo, Brava, Sal, Maio, Boa Vista, Santo Antao, Sao Vicente a Sao Nicolao. Každý z nich je originální a má své osobité kouzlo. Na některém máte pocit, že jste v pusté měsíční krajině, jiný je zelený a rozkvetlý jako rajská zahrada. Na dalším můžete ležet na bílých plážích a vychutnávat si dokonale čisté moře, jinde zas můžete lézt po kopcích… Možností je opravdu hodně.

Kapverdy
Kapverdy jsou synonymem absolútni pohody a relaxu.

Hlavní město Praia

Pokud navštívíte Kapverdy, určitě nezapomeňte na hlavní město. Praia je kouzelné místo postavené na náhorní plošině s původními koloniálními budovami a významnými historickými stavbami. Mezi největší turistické zajímavosti patří portugalské děla rozestavěné podél přístupových cest, ale i budova radnice, Justiční a Prezidentský palác nebo budova parlamentu. Kapverdy vám však nabídnou i jedinečnou možnost vykoupat se v jezeře Salinas se zázračnou léčivou vodou nebo si zajít na ostrov Santo Antao a vidět živě skutečné sopky, krátery nebo bohatou zelenou vegetaci všude kolem. Začněte tedy už nyní balit kufry a odleťte na to nejúžasnější místo na zemi – na Kapverdy!

Napsat komentář