Cestování
Jamajka nikdy nezklame

Jamajka nikdy nezklame

Láká vás horký Karibik? Zkuste tedy toto léto vsadit na Jamajku – na třetí největší karibský ostrov, který láká nejen svou kulturou a bohatou historií, ale také překrásnými písečnými plážemi a čistým mořem. Země na vás může působit jako zem vysmáté tváří – všude najdete moc přátelských lidí a veselé, bezstarostné děti. Destinace se vyznačuje také nádhernou zelenou vegetací a nebeským karibským mořem. Jamajka vám slíbí dovolenou plnou exotiky, na kterou nezapomenete, a to, co slíbí, i splní. Dokonale si tu odpočiňte, při ležení na pláži se zaposlouchejte do rytmu reggae a uděláte velkou chybu, pokud neochutnáte i zdejší rum.

Jamajka dovolená
Jamajka vám slíbí dovolenou plnou exotiky, na kterou nezapomenete, a to, co slíbí, i splní.

Jamajka – dovolená ve městě

Je všeobecně známo, že Jamajka je zemí reggae, konopí i rumu. Už teď víme, že jedna dovolená je na poznání této úžasné destinace moc málo. Namiřte si to do přístavního města Ocho Rios. Užijte si romantickou plavbu lodí nebo obdivujte tropickou přírodu v okolí města, která je lákadlem pro mnohé turisty. Za srdce vás chytí i hlavní město Kingston, ležící na úpatí Modrých hor, na kterých se široko daleko rozprostírají kávové plantáže. Říká se, že se tam pěstuje ta nejlepší káva na světě, proto ji nezapomeňte ochutnat! Pokud se rozhodnete navštívit Kingston, nenechte si ujít muzeum Boba Marleyho nebo zbytky legendárního přístavu Port Royal. Ten byl útočištěm pirátů, dokud ho nezničilo zemětřesení.

Jamajka dovolená
Jamajka má milovníkům krásných pláží co nabídnout.

Nejkrásnější pláže jsou na Jamajce

Jamajka má milovníkům krásných pláží co nabídnout – například takové městečko Negril, které láká na 11 kilometrů dlouhou pláž s dost jednoznačným názvem Eleven mile. Nad ní najdete menší a klidnější zátoku a pláž, no se strašidelným názvem Bloody Bay, po našem Krvavá zátoka. Jamajka vám naskytne i ideální podmínky na šnorchlování nebo potápění, protože tak jako příroda nad hladinou, tak i svět pod hladinou vám má co nabídnout. Pokud vás chytne chuť vidět nějaké ty přírodní krásy, doporučujeme hlubokou vápencovou jeskyni Blue Hole, kde vám dovolí si zaplavat nebo se potápět. Kousek od této jeskyně je pohoří Orange Hill s největšími marihuanovými poli v celé Jamajce.

Napsat komentář