Dovolená
Last minute Srí Lanka – cenově dostupná exotika

Last minute Srí Lanka – cenově dostupná exotika

Tropické podnebí s celoročně stabilní teplotou kolem 28 ° C, průzračné vody Indického oceánu, krásné pláže, bujná tropická vegetace a množství kulturních památek – to vše vám může nabídnout last minute zájezdy na Srí Lance. Velkou výhodou tohoto exotického ostrova je i opravdu přijatelná a poměrně výhodná cena pobytů v porovnání s jinými exotickými dovolenými a destinacemi. Exotická last minute zájezdy na Srí Lance tak nemusí zůstat jen nesplněným snem, ale můžete zde prožít jedinečnou dovolenou už během této zimní sezóny, protože období od listopadu do dubna je pro pobyty na jižním či západním pobřeží Srí Lanky jako stvořené, protože není tak častý ani výskyt dešťů jako po jiné měsíce.

last minute srilanka
Mezi další zajímavosti a atrakce patří Lví skála – Sigiria, ale i hlavní město Colombo či blízká Dehiwela s největší zoologickou zahradou.

Jaké pláže si na last minute pobytu na Srí Lance zvolit?

Na Srí Lance najdete převážně dlouhé pláže s hnědým až zlatavým pískem (směrem na jih je písek světlejší), na jihozápadním a západním pobřeží Srí Lanky jsou pláže lemované i palmovými háji, které jim dodávají ještě exotičtější nádech. Světlý písek a poměrně klidné moře bez výrazných vln s nejtyrkysovější vodu, jakou asi můžete na ostrově vidět, najdete na pláži Unawatuna. V blízkosti se nacházejí i letoviska Hikkaduwa (s množstvím různých barů, restaurací a obchůdků) a klidnější menší letovisko Waduwa. Pokud se rozhodujete pro last minute pobyt, za pozornost stojí i městečko Tangalla, střediska Koggala, Beruwala či známé letovisko Negombo se starým historickým městem.

last minute sri lanka
Exotická last minute zájezdy na Srí Lance tak nemusí zůstat jen nesplněným snem, ale můžete zde prožít jedinečnou dovolenou.

Zajímavosti Srí Lanky

Pokud vás láká historie a památky, nevynechejte během vašeho last minute pobytu taková místa Srí Lanky, jako je např. poslední královské město Kandy, kde je postaven Chrám Buddhova zubu či město Anurádhapura, kde najdete množství starověkých památek, protože toto město bylo celé tisíciletí největším a nejdůležitějším královským městem Srí Lanky, zda o něco mladší město Polonnaruva. Mezi další zajímavosti a atrakce patří Lví skála – Sigiria, ale i hlavní město Colombo či blízká Dehiwela s největší zoologickou zahradou.

Nakoupte si letenky a hurá na dovolenou.

Napsat komentář